Sprinter
Minister of Fire
Yeah, try heating a house that wayI pay $7.50/gallon for propane regularly.
Blue Rhino propane exchange at the grocery -![]()

But you pay a lot for convenience sometimes. If I used those 20 lb tanks very often, I'd buy a tank and refill it from our large tank. I'll probably do that once the 16 oz ones are gone. We don't go camping much anymore.